Vigyázzatok a kutyákra szilveszterkor!

Mi a karácsonyt vidéken töltöttük, és ott nem hallottunk durrogtatást, de sajnos Facebookon látom, hogy Budapesten más a helyzet, és már szilveszter előtt rengeteg kutya elveszett a petárdázás miatt.

Ezekben a napokban fokozottan vigyázzatok a séták alatt, csak olyan helyen engedjétek el a kutyát, ahonnan nem tud megszökni, ha esetleg megrémülne egy közelben eldobott petárda miatt. Inkább sétáljatok flexi pórázzal, kockáztatni nem érdemes!

A kutya nyakörvén mindenképpen legyen biléta az elérhetőségetekkel, de még arra is van idő, hogy chipet rakassatok a kutyába. Nagyon fontos, hogy a chipet regisztráltassátok, különben nem ér semmit! A chip mellett a biléta feleslegesnek tűnhet, de ha a kutya nem hagyja el a nyakörvét, akkor sokkal gyorsabban el lehet érni a gazdát, ha ott fityeg a telefonszám az állat nyakában.

Bilétának bőven jó egy olcsó műanyag kulcstartó is

Szilveszter éjjel a lakásban tartott kutyákat nem ajánlott este 9 és hajnali 3 között sétáltatni, a kerti ebeket pedig érdemes bezárni az előszobába/pincébe/garázsba. A nagyon pánikolós kutyáknak az állatorvostól lehet nyugtatót kérni, ami segít átvészelni az éjszakát.

Ha a kutya mégis elveszett, akkor első körben érdemes a szokásos útvonalakat végigjárni, hátha arra indult el. A neten ma már rengeteg elveszett kutyás oldal működik, tegyük fel minél több helyre a kutyát fényképpel, az elvesztés pontos körülményeivel (mikor és hol történt, mi volt a kutyán) és az elérhetőségünkkel. Készítsünk plakátokat, és tegyük ki jól látható helyekre, hirdetőtáblákra, kutyafuttatókhoz. Keressük fel a környéken lévő állatorvosi rendelőket, jelezzük, hogy elveszett a kutya, és tegyünk oda is plakátokat.

Hasznos linkek:
www.elvesztem.hu
www.allatok.info
Petvetdata – chipes kutyák országos adatbázisa
Netboard – a legnagyobb kutyás fórum

Fővárosi gyepmesteri telep
Gyepmesteri telepek országos listája

Óriáscsont és játékmackó

Ezt a két ajándékot kapta Bandita karácsonyra. A csonttal először nem tudott mit kezdeni, ügyetlenül hurcolta, és csak nyalogatta, így el is tettük, hogy Bluessal (szüleim goldenjével) ne vesszenek össze rajta. Tegnap aztán újra megkapta, és este neki is látott a munkának. Azóta egész sokat haladt vele, de van egy olyan érzésem, hogy egy darabig még elrágódik rajta.

A mackónak hatalmas sikere van, le se akarja tenni. Szüleimtől kapta, egy rénszarvas társaságában került a fa alá, és a kutyák választhattak. Bandi azonnal lecsapott a macira, de ahogy meglátta Blues szájában a rénszarvast, rögtön az kellett neki. A végén mégis a maci mellett döntött, a műanyag orrát majdnem ki is szedte, így azt majd ki kell vágnom, nehogy lenyelje.

Még az ünnepek előtt volt róla szó, hogy esetleg el tudunk menni egy fácánvadászatra, de sajnos nem jött össze. Egy erdei sétát azért összehoztunk, Bandi nagyon élvezte a nyaraglászást, én pedig megállapítottam, hogy nagyon fotogén kutyám van. :)

Nagy karácsonyi fürdetés

Már nagyon érett egy alapos, samponos fürdetés, úgyhogy az esti séta után szépen beállítottam az ebet az zuhany alá, és hajrá. A képeken látszik, hogy mennyire szenvedett, mert ugyebár a fürdetés egy fájdalmas dolog. Sikerült totálisan eláztatni az egész fürdőt, de legalább most habosbabos illatos az állat.

(Holnap még egy fülpucolás és egy mancskozmetika vár rá, de nem akartam egyszerre ennyi mindennel sokkolni.)

Élő állatot karácsonyra ne!

Bármennyire is aranyosak a kiskutyák/kiscicák, ne adjunk élő állatot ajándékba! Egy állat hatalmas felelősséggel és sok évnyi (kutyánál 10-15 év, macskánál több) elkötelezettséggel jár, senkit sem szabad belekényszeríteni egy ilyen helyzetbe. Lehet, hogy jól sül el, de az is lehet, hogy az állat rengeteg bosszúságot fog okozni, és rövid időn belül az utcán/menhelyen köt ki.

Elpusztult a világ legidősebb kutyája

26 éves és 9 hónapos korában elpusztult Pusuke, a világ legidősebb élő kutyája. A japán keverék tavaly decemberben, 26 évesen került be a Guiness Rekordok könyvébe. Gazdája elmondása szerint hétfőn reggel már nem volt étvágya, délutánra pedig elszenderült.

A leghosszabb életű eb egyébként egy 29 évet és 5 hónapot élt ausztrál terelőkutya volt. Bluey 1910-ben született, és 20 éven át dolgozott szarvasmarhák és birkák mellett, végül 1939-ben altatták el.